21 июль 2020

ДОБРОВІЛЬНІСТЬ vs ОБОВ'ЯЗКОВІСТЬ

Останнім часом, точаться велика кількість дискусій та суперечок щодо «добровільності» застосування Стандартів.
Особливу наполегливість прикладають ті, хто в силу поверхневості інформації якою володіють (знаннями це назвати дуже важко), вважають вираз «Стандарти, кодекси усталеної практики та технічні умови, прийняті підприємствами, установами та організаціями, застосовуються на добровільній основі.» прямим дозволом ігнорвуати Стандарти. Тобто, хочу застосовую, а не хочу не застосовую.
Протилежний вираз «Національні стандарти та кодекси усталеної практики застосовуються на добровільній основі, крім випадків, якщо обов’язковість їх застосування встановлена нормативно-правовими актами» вважають вказівкою до обов’язкового застосування Стандартів.
В цій короткій статті ми залишимо поза увагою сфери діяльності та галузі економіки в яких виникають суперечки – замість цього узагальнемо підхід.
Отже, «ДОБРОВІЛЬНІ» ЧИ «ОБОВ’ЯЗКОВІ» до застосування?
Спарва тут стосується насамперед вибору! Приймаючи обміркований вибір виробляти продукцію та послуги або не виробляти – Ми втілюємо засади добровільності!
Тобто, на питання «я буду виробляти продукцію або надавати послуг?» є два добровільних відповіді:
- «ТАК» - в такому випадку Ми повинні забезпечити відповідність продукції Стандартам, Регламентам тощо!
- «НІ» - звільняєтесь від необхідності забезпечення відповідності Стандартам, Регламентам тощо!
Наприклад, якщо Ми вирішемо виробляти якийсь виріб на який відсутні Стандарти та будь-які норми – все-одно потрібно буде закласти параметри цього виробу, інакше не можливо буде його виробляти. Окрім штучних виробів, не можливо виробляти продукцію з різних матеріалів, різних розмірів та інших властивостей. Таким чином народиться технічні умови або Стандарт підприємства (організації). І Ми його будемо застосовувати добровільно, та доводити відповідність йому теж добровільно. Інакше відсутня можливість появи продукції (послуг) на ринку та здобуття довіри споживачів. Я без цього навряд-чи будуть прибутки!
Увага! У питаннях, що стосуються продукції медичного призначення, харчових продуктів, транспортних засобів, безпеки та ще декілька сфер –дуже жорсткі вимоги! Іншими словами – добровільність практично відсутня!
Сподіваємось, що цей матеріал корисний для наших клієнтів!
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Коментарі поки що відсутні.

Додати коментар!

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть два слова, що показані на зображенні: *
Спеціальна пропозиція
Здійснюємо інспектування в: