16 октябрь 2020

Відбулось засідання ТК 89 "Оцінка відповідності"

Відбулось засідання ТК 89 "Оцінка відповідності"

15 жовтня 2020 року відбулось засідання Технічного комітету ТК 89 "Оцінка відповідності". У зв'язку із карантинними обмеженнями, подія відбувалась в он-лайн режимі. У засідання прийняв участь директор Органу з інспектування ТОВ "АГЕНЦІЯ НЕЗАЛЕЖНОГО ІНСПЕКТУВАННЯ ЕКСПЕРТ" Маркін Сергій Олександрович, як член ТК.
Чим важлива та цікава ця подія?
Тим, що окрім низки організаційних питань та голосувань з питань вже розглянутих проектів стандартів, були розглянуті два дуже важливих питання у взаємопов'язаних сверах - усфері пожежної та техногенної безпеки та у сфері оцінки відповідності.
Перше питання: розгляд проекту ДСТУ "Системи протипожежного захисту. Настанова з підтримання експлуатаційної придатності".
Сфера застосування цього стандарту "Цей стандарт установлює загальні вимоги до виконання робіт, пов’язаних з введенням в експлуатацію, оцінкою відповідності, експлуатуванням та виведен-ням з експлуатації систем протипожежного захисту (СПЗ) та функціонально пов’язаних із СПЗ інженерних систем та технологічного обладнання (ІСтаТО).". Також окремо містить розділ 6 "Оцінка відповідності" - отже знаходиться у сфері повноважень ТК 89. Після довгої дискусії, членами ТК 89 встановлені факти невідповідностей положенням Законів України "Про технічні регламенти та оцінку відповідності" та "Про акредитацію органів з оцінки відповідності", та вимогам міжнародних та національних стандартів з питань оцінки відповідності.
Тому, більшістю голосів вирішено направити на допрацювання розділу 6 проекту ДСТУ.
Окремо хотілось додати, що інші розділи проекту стандарту містять дуже багато різного плану невідповідностей чинному законодавству, та чинним стандартам. Тому пропонується учасникам ринку протипожежних послуг ознайомлюватись із проектом стандарту та надсилати свої зауваження та заперечення до ТК 25.

Друге питання: розгляд пропозиції щодо внесення до плану робіт стандартизації на 2021 рік низки стандартів, що на фрагменті зображення (див. зображення):
Відбулось засідання ТК 89 "Оцінка відповідності"
З переліку стандартів, що пропонується до розробки, видно, що всі вони стосуються питань інспектування (оцінки відповідності) систем протипожежного захисту. У більшості челнів ТК 89 виникло багато питань с приводу доцільності розробки до існуючого та чинного ДСТУ EN ISO/IEC 17020:2014 «Оцінка відповідності. Вимоги щодо роботи різних типів органів з інспектування», а також відповідності вимогам законодавства з питань оцінки відповідності та чинних стандартів з цього питання. Таким чином ТК 89 запросив розширену інформацію про майбутні стандарти для прийняття відповідного рішення.
ТОВ "АГЕНЦІЯ НЕЗАЛЕЖНОГО ІНСПЕКТУВАННЯ "ЕКСПЕРТ" вислює таку думку:
1) написання будь-яких стандартів з питань інспектування систем протипожежного захситу організаціями, що замаються проектуванням, монтуванням та обслуговуванням таких систем дуже сумнівне, оскільки є пряма упередженість щодо результатів інспектувань. Оскільки вони є споживачами послуг з інспектування;
2) написання стандартів з питань оцінки відповідності організаціями, що не є Ораганми з інспектування - не дасть прийнятних результатів, оскільки вони не мають практичного досвіду застосування метолів та процедур інспектування;
3) написання стандартів споживачами послуг та Органами з інспектування, що є членами однієї громадьсої організації (спілки) яка поєднує виробників протипожежних послуг - буде мати дуже упереджені положення, що жодного відношення до оцінки відповідності не матиме! Що баде мати негативні наслідки на якості протипожежних послуг та об'єктивності результатів інспектування! А це, в свою чергу, наслідками буде мати пожежі, матеріальні збитки, травмування та загибель людей.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Коментарі поки що відсутні.

Додати коментар!

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть два слова, що показані на зображенні: *
Спеціальна пропозиція
Здійснюємо інспектування в: